انتخابات در نزدیکی‌های قله پیام بسیار مهمی دارد

امام جمعه موقت بیرجند گفت: این انتخابات در نزدیکی‌های قله پیام بسیار مهمی دارد که اولین پیام آن حضور و مشارکت بالا در انتخابات است.
کد خبر: ۱۱۷۳۳۰۴
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۴۰۳ - ۲۰:۰۲ 28 June 2024

به گزارش تابناک خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی رحیم آبادی امروز در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه این هفته بیرجند اظهار داشت: ملت ایران تاکنون اثبات کرده‌اند که در همه جریانات اجتماعی و حماسی حضوری پرشور دارند، اما این کفایت نمی‌کند. کفایت کار این است که مردم با عقلانیت کامل و با مشورت دقیق و خارج از همه هوا و هوس‌ها و باور‌ها و اندیشه‌های برخواسته از فکر‌های ناپخته و برنامه‌های دشمن در انتخابات حضور یابند.

وی با بیان اینکه آرای مردم یعنی آری گفتن به حاکمیت الهی امیرالمؤمنین (ع)، افزود: در صورتی که انتخاب‌ها درست باشد آری یعنی آری گفتن به برپایی غدیر مهدوی مجدد که مقدمه‌ای برای انقلاب اسلامی است. صحنه‌های تلخی در دوره ۴۵ ساله انقلاب اسلامی داشتیم چرا که بر بهشتی‌ها و مطهری‌ها رحم نکردند و امروز به بچه‌های غزه هم رحم نمی‌کنند.

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه در فرصتی که تا پایان این آزمون بسیار بلند آخرالزمانی ملت عزیز ما باقی است همه به میزان توان باید در روشنگری و حضور صحیح انجام وظیفه کنیم. مقام معظم رهبری در آخرین سخنرانی خود به نامزد‌های ریاست جمهوری فرمودند هر کس رئیس جمهور شد باید این قول به خود، خدا و مردم بدهد که مسئولانی انتخاب کند که اهل ملت باشند، چشم و دل آن‌ها در گرو بیگانه نداشته باشند.

رحیم‌آبادی ادامه داد: ما با تبعیت از فرمایش مقام معظم رهبری باید درخواست کنیم تا مسئولان در سطح وزرا، استانداران، فرمانداران، بخشداران و سایر از جنس مردمی، ولایی، الهی، دشمن‌شناس، دشمن‌ستیز، خداجو و حرکت‌کننده به سمت تمدن اسلامی انتخاب کنند چراکه جز این باشد ملت آرام نخواهند نشست.

وی با اشاره به تشییع جنازه با شکوه آیت الله رئیسی گفت: شهید جمهور ما به همراه مسئولانی دیگر در راه خدمت پرپر شدند و باید از آن‌ها درس بگیریم. عده‌ای در این انتخابات دندان تیز کرده‌اند، اما این نقد‌ها بر مسئولانی وارد است که خودمان انتخابشان کرده‌ایم. این انتخابات در نزدیکی‌های قله، پیام بسیار مهمی هم در موفقیت و هم در عدم موفقیت دارد که اولین پیام آن حضور و مشارکت بالا در انتخابات است.

امام جمعه موقت بیرجند گفت: برای تکمیل شدن اقدامات دولت انقلابی و مردمی شهید جمهور باید با روی خوش، عواطف و احساسات و با برادری و اتحاد به پیش برویم. اگر در عرصه درک و فهم صحیح جهان و مسایل جاری، جهان بینی ما درست باشد و رفتار‌ها بر اساس آن جهان‌بینی و وظیفه‌شناسی منطق باشد نه تنها خودمان سر سفره رحمت خواهیم نشست که زمینه را برای بهره‌مندی دیگران هم فراهم خواهیم کرد، تنها راه وصول به نعمت الهی حاکمیت الهی اولیای خداست.

وی ادامه داد: یکی از نسخه‌ها، هدایت واقعی بشر و قوی‌ترین نسخه‌های اولیای الهی تشکیل، تأسیس و تکمیل حکومت الهی است که کوتاه‌ترین و امن‌ترین مسیر است. نقش مردم در رکن دوم جمهوری اسلامی بی‌بدیل است و پیام غدیر گفتنی و شنیدنی نیست بلکه واصل شدنی است. متأسفانه دشمن از چاله‌های کوچک فرار کرده و خود را در چاه‌های جدیدی که توسط دشمن ایجاد شده، می‌اندازند.

وی با اشاره به عید غدیر و نقش پر رنگ مردم در قرآن گفت: بیش از ۱۴۰۰ سال از غدیر می‌گذرد، اما این سفره را ملت ایران با رهبری امامین انقلاب با صفا پهن شده است. غدیر عظمت زیادی از صدر اسلام دارد، اما در طول تاریخ افرادی دنیا طلب قصد فروپاشی آن‌را با بی‌بصیرتی دارند.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار