پیشخوان روزنامه های امروز را در تابناک خراسان جنوبی ببینید
مرور صفحه اول روزنامه های شانزدهم آذرماه خراسان جنوبی
روزنامه های استان در پنج شنیه آخر هفته تلاش کردند به نحو مطلوبی رویدادهای اقتصادی دو روز گذشته در همایش سرمایه گذاری تولید و اشتغال را منعکس کنند. این روزنامه ها به تشریح فرصت های پیش روی اقتصاد استان و ترسیم چشم انداز مورد انتظار پرداختند. امید می رود که این رسانه های مکتوب تا محقق شدن برنامه ها و تفاهم نامه ها نیز همچنان پیگیری و رصد داشته باشند.
دومین خبرقاب تابناک خراسان جنوبی
مرور تصویری رویدادهای سپری شده در هفته قبل
همه خبرها زنگ آمدنشان بلند ولی بانگ رفتنشان آرام است. برخی تلخ و برخی­ شیرین و دلچسب اند. همه خبرها درون خود درس، تجربه، عبرت و امیدواری دارند. خبرقاب تابناک خراسان جنوبی یک گزارش خبری است که مروری دارد بر آنچه در قاب تصویر خبرنگاران قرار گرفته است و به شکلی نو بازنشر می­یابد. شما می­توانید شنبه ­ها صبح خبرقاب تابناک خراسان جنوبی را دنبال کنید.
جشنواره تئاتر معلولان با حضور 6 استان در 17 گروه نمایشی
جشنواره تئاتر معلولان شرق کشور به میزبانی استان خراسان جنوبی با حضور 250 مهمان برگزار می گردد. خانم‌ها مهتاب کرامتی و افسانه بایگان، هنرمندان عرصه تئلتر و سینما داوری این دوره را بر عهده دارند.
تغییرات در یک رسانه انقلابی
پیام تیرانداز، نویسنده و روزنامه‌نگار، دانش‌آموخته مدیریت رسانه در مقطع دکترا و فارغ‌التحصیل رشته مدیریت استراتژیک در مقطع کارشناسی ارشد به عنوان مدیرعامل جدید فارس منصوب شد. این انتخاب پس از استعفای سیدنظام الدین موسوی از این مسئولیت صورت گرفت.
مرور صفحه اول روزنامه های نهم آذرماه خراسان جنوبی
طی گزارشات رسمی در استان خراسان جنوبی قاچاق لوازم خانگی از 3 هزار و پانصد دستگاه به 12 هزار و صدو پنجاه دستگاه و قاچاق سوخت از حدود 34 هزار لیتر به 62 هزار لیتر افزایش یافته است.
ثبت ملی مهارت و دانش عامه ساخت سرمه چشم در خراسان جنوبی انجام شد. هنر سُرمه سازی در بیشتر شهرستان ها و روستاهای خراسان جنوبی متداول است و تولید سنتی آن هنوز هم در برخی مناطق استان رواج دارد.
محمدرضا مجیدی در نشست تخصصی میراث مکتوب ایران اسلامی و حافظه جهانی اظهار داشت رویکرد بین المللی به ظرفیت های میراث فرهنگی در استان وجود ندارد. وی با اشاره به پیشنهاد تشکیل ستاد معرفی توانمندهای استان، گفت از ده سال پیش قرار است تشکیل شود ولی تاکنون انجام نشده است.
محمد علی جاوید کارش را به عنوان شهردار شروع کرد/ توجه به مولفه های فرهنگی شهر / ضرورت ابتکار عمل و برنامه های نتیجه بخش
محمد علی جاوید از وزیر کشور برای شهرداری بیرجند حکم گرفت. به نظر می رسد با توجه به سبغه فرهنگی این شهر و مشکلات مالی فعلی در شهرداری بیرجند، باید انتظار ابتکار عمل و دنیال کردن برنامه های نتیجه بخشی را از ایشان انتظار داشت.
دلخراش ترین خبرهای خراسان جنوبی
در اثر سانحه دیگری در جاده بیرجند قابن بین دو دستگاه خودروی سواری برلیانس و پراید در کیلومتر ۲۸ دو نفر جان باختند و سه نفر مجروح و روانه بیمارستان شدند.
صفحه  از ۲۰۱