مروری بر مهمترین موضوعات مطرح شده در همایش سرمایه گذاری، تولید و اشتغال/ تغییر نگاه از تمركز بر گمركات مرزي به ساير بازارچه های مهم
سخنان مهم استاندار خراسان جنوبی
در همایش سرمایه گذاري، توليد و اشتغال استان مسایل مهمی در ارتباط با توسعه اقتصادی استان مورد توجه مدیران و دستگاههای قرار گرفت. تغییر نگاه از تمركز بر گمركات مرزي به ساير بازارچه ها و مبادي مرزي نظير سه بازارچه يزدان، دوكوهانه و ميل ۷۳ در اولويت گذاری توسعه اقتصادی لحاظ گردید. جذب سرمایه و توجه به ظرفیت های معدنی و تامین انرژی از موضوعات پیگیری شده بود.
برگزاری همایش اقتصادی با حضور سرکنسول های کشورهای همسایه و مقامات استانی و کشوری / حضور سرمایه گذاران داخلی در استان خراسان جنوبی
امروز همایش مهم سرمایه ­گذاری، تولید و اشتغال به همت استانداری خراسان جنوبی برگزار می گردد. در همین راستا جمعی از سرمایه گذاران که از طریق پرواز مشهد-بیرجند در قالب پرواز صنعت به این استان سفر کرده اند، مورد استقبال مقامامات استانی قرار گرفتند.
پیش نیازهایی برای یک همایش اقتصادی / چرخش سرمایه، تولید و اشتغال به مدیریت نیاز دارد / موانع اقتصادی پای فرصت ها را بسته اند
استقبال از برگزاری همایش سرمایه گذاری،توليد و اشتغال استان خراسان جنوبي
همایش سرمایه گذاری، توليد و اشتغال استان خراسان جنوبي، به زودی در محل استانداري خراسان جنوبي برگزار خواهد گردید. در اين هماش پرداختن به مسائلی همچون معرفي ظرفيت ها و توانمندي هاي استان خراسان جنوبي به عنوان برنامه اعلام شده است. اما به نظر می رسد پیش نیازهای یک همایش خوب برای معرفی ظرفیت های اقتصادی استان نادیده گرفته شده است.
با توجه به اینکه قیمت نفت آمریکا به علت چشم انداز افزایش تولید به بالاترین رقم در 2 سال گذشته رسیده بود، قیمت نفت امروز کاهش یافت.
در جلسه اقتصاد مقاومتی شهرستان فردوس عنوان شد
دبیر ستاد تنظیم بازار در گفتگو با رسانه ها گفت قیمت نان از فردا حداکثر تا ۱۵ درصد افزایش می‌یابد و یکسان‌ سازی نرخ آرد در کارگروه ملی گندم، آرد و نان در دست بررسی است. وی گفت قیمت نان در استان ها با توسط شوراهای آرد و نان و استانداران تعیین و اعلام می شود.
300 میلیون تسهیلات برای کارگاههای صنعتی و تولیدی
در مدت ۸ ماه اول امسال ۱۴۰ میلیون تومان تسهیلات توسط بسیج خراسان جنوبی برای ۲۵ کارگاه اقتصاد مقاومتی پرداخت شده است. همچنین کارگاه اقتصاد مقاومتی بافت فرش و تابلو فرش در ادامه برنامه اقتصاد مقاومتی افتتاح گردید.
خرید و فروش آنلاین زرشک کم و انبوه در فصل برداشت/ پست و فضای مجازی باعث تحول در عرضه زرشک شدند.
گزارش تابناک خراسان جنوبی از بازار مجازی زرشک
زرشک تازه و حتی زرشک با شاخه یا خوله شده می تواند از طریق پست به تمام کشور ارسال گردد. از طرفی بسیاری فروشگاه های واسطه خرید و فروش آنلاین امکان عرضه خرد و انبوه زرشک را فراهم کرده اند. تابناک خراسان جنوبی جزئیات بیشتری از نحوه خرید زرشک تازه را از طریق روشهای خرید و فروش مجازی بررسی کرده است.
ثبت درخواست تسهیلات فعالان صنعتی و معدنی فقط تا 15 آبان ماه (کمتر از یک هفته دیگر) انجام می شود
بنابر اطلاع رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت
بنابر اطلاع سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی کلیه واحدهای تولیدی استان که متقاضی دریافت تسهیلات هستند باید تا ۱۵ آبان به سامانه بهین یاب مراجعه و درخواست خود را ثبت کنند.
برای رفع مشکل پرونده های حقوقی نسهیلات اعطلایی
بخشودگی سود تسهیلات اعطایی برای بدهکاران بانک های ملی ایران، صادرات ایران، تجارت، ملت، سپه، کشاورزی و رفاه کارگران ابلاغ شد.
صفحه  از ۶۲