طی دو سال گذشته 470 واحد نیمه فعال و راکد خراسان جنوبی به چرخه تولید برگشت

استاندار خراسان جنوبی گفت: در دولت سیزدهم کار‌های جهشی و بزرگی از جمله بازگشت به چرخه تولید بیش از ۷ هزار واحد نیمه تمام و راکد در سطح کشور انجام شد که ۴۷۰ مورد آن مربوط به استان خراسان جنوبی است.
کد خبر: ۱۱۷۲۶۶۰
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۳ - ۲۳:۵۰ 24 June 2024

به گزارش تابناک خراسان جنوبی، جواد قناعت یکشنبه شب ۳ تیر در مراسم گرامیداشت شهدای خدمت در فردوس با اشاره به برنامه سفر خود به شهرستان، اظهارکرد: ۱۳ شهریور روز حرکت‌های جهادی ثبت شده و مقرر است تا ۱۳ شهریور ماه امسال اجلاسیه ملی حرکت‌های جهادی در شهرستان فردوس برگزار شود.

وی با اشاره به زلزله سال ۱۳۴۷ فردوس و آغاز حرکت‌های جهادی با حضور مقام معظم رهبری در این شهرستان، گفت: این اجلاسیه فرصتی است تا ظرفیت‌ها و توانمندی‌های شهرستان فردوس و استان معرفی شده و روی آنتن صدا و سیما برود.

استاندار تصریح کرد: زنده نگهداشتن حرکت‌های جهادی کار ارزشمندی است و فلسفه این اجلاسیه نیز همین است، برخی سیاسیون غرب‌گرا به دنبال کمرنگ کردن حرکت‌های جهادی و خودجوش هستند لذا باید برای این مهم، خیلی قوی پای کار بود.

قناعت با اشاره به شرایط حاکم بر دوران هشت سال دفاع مقدس و حرکت‌های جهادی مردم در آن زمان، گفت: الحمدالله با کمک مردم این روحیه‌های جهادی و خود جوش زنده مانده است.

به گفته وی؛ روحیه جهادی و انقلابی مختص زمان جنگ نیست و هر موقع روحیه جهادی در دولت حاکم باشد پروژه‌های نیمه تمام تکمیل می‌شود.

استاندار با اشاره به احداث واحد‌های اقتصادی بزرگ در استان و کشور گفت: اگر قرار است در جایی کار انجام شود یکی از مؤلفه‌های تأثیر گذار برق است که احداث پست ۴۰۰ کیلوولت در دستور کار دولت سیزدهم بود.

قناعت ادامه داد: قبل از دولت سیزدهم در خراسان جنوبی سه پست ۴۰۰ کیلو ولت احداث شده بود، اما در همین دولت سه پست ۴۰۰ کیلو ولت دیگر در دستور کار قرار گرفت.

وی تصریح کرد: شهر فردوس یک هزار و ۳۰۰ هکتار وسعت دارد، اما در همین دو سال و نیم دولت سیزدهم ۴۵۰ هکتار از اراضی، وارد محدوده شهری شده که یک سوم مساحت فردوس را شامل می‌شود.

به گفته وی؛ کار‌های جهشی و بزرگ از جمله بازگشت به چرخه تولید بیش از ۷ هزار واحد نیمه تمام و راکد در سطح کشور انجام شد که ۴۷۰ مورد مربوط به استان خراسان جنوبی است.

استاندار با اشاره به ویژگی‌های سید الشهدای خدمت، گفت: آیت الله رئیسی خستگی را خسته کرده و همواره به دنبال کار، تلاش و کوشش بود.

قناعت خاطرنشان کرد: اشراف منطقه‌ای و اطلاعاتی آیت الله رئیسی نسبت به کمبود‌ها و توانمندی‌های خراسان جنوبی کامل بود و ایشان توجه خاصی به این منطقه کمتر توسعه یافته داشتند.

وی در ادامه با اشاره به انتخابات هشتم تیرماه و مشارکت بالای مردم استان در انتخابات گذشته، گفت: این حضور گسترده موجب کسب رتبه دوم کشوری به لحاظ مشارکت در انتخابات شد لذا انتظار داریم مردم این استان بار دیگر انتخاب اصلح را در انتخابات آینده مد نظر داشته باشند تا خدمات دولت رئیسی استمرار داشته باشد.

استاندار از برنامه‌های سفر نیم روزه خود به شهرستان فردوس گفت و تصریح کرد: امروز سالن چند منظور شهرستان فردوس با هزینه کرد ۲۷ میلیارد تومان افتتاح و پروژه‌های مدرسه و مسجد سایت نهضت ملی مسکن این شهرستان هم کلنگ زنی شد.

قناعت خاطرنشان کرد: سالن چند منظوره و ۲۷۰۰ متر مربعی فردوس در سال ۹۰ کلنگ زنی شد و تا قبل از اسقرار این دولت ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت، اما در این دولت ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت و امروز افتتاح شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار