با حکم ابراهیم داروغه‌زاده دبیر سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر اعضای هیأت داوران سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر را معرفی شدند.
حکم نماینده ولی فقیه در استان برای حجت الاسلام رمضان زاهدی اصل
طی حکمی آیت الله عبادی نماینده ولی فقیه در استان آقای حجت الاسلام رمضان زاهدی اصل را به مسئولیت دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی استان منصوب فرمودند.
لزوم حضور سازمان های مسئول استان در کارگروه فرهنگی-اجتماعی / تعبیه تابلوهایی برای آموزش های میدانی در استان
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان جنوبی اظهار داشت
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان جنوبی عدم حضور سازمان های فرهنگی را در جلسات کارگروه فرهنگی-اجتماعی استان را به منزله موازی‌کاری در حوزه فرهنگ عنوان و خواستار توجه ویژه سازمان های مسئول و حضور ایشان در جلسات گردید.
قدردانی و نکوداشت استاد ارزنده ادبیات کشور
نکوداشت از دکتر محمد جعفر یاحقی پژوهشگر ، نویسنده ، استاد زبان و ادبیات فارسی و عضو پیوسته شورای فرهنگستان زبان و ادب فارسی و نیز مدیر قطب علمی فردوسی‌شناسی دانشگاه مشهد انجام خواهد گرفت.
به قلم رئیس شورای شهر شهرستان بشرویه
بشرویه، مجموعه ای خود پالا کتابی است در معرفی تاریخ، جغرافیا، سنتها و آداب و رسوم ، وضعیت عمومی، بزرگان بشرویه و مناظر بافت تاریخی این شهر کهن که گویای رازهای زیادی از فرهنگ غنی و پر قدمت این خطه از خراسان جنوبی دارد.
ده نمکی کارگردان سینما مشغول ساخت هفتمین اثر سینمایی اش با موضوع زندانی ها شد.
حضور قاری بین المللی به مناسبت دهه وقف
استاد احمدی وفا در محافل قرانی استان
به مناسبت هفته وقف استاد حمیدرضا احمدی وفا قاری بین المللی قرآن کریم از فردا در محافل قرآنی مختلف به ارائه ی قرائت خواهد پرداخت. حضور در شهرهای مختلف استان و شرکت در مراسم پادگان 04 ارتش از جمله برنامه های ایشان است. این برنامه ها به دعوت اداره امور قرآن اداره‌کل اوقاف و امور خیریه و به مناسبت هفته وقف انجام می شود.
با حضور مدیر عامل نشر معارف کشور انجام شد
با حضور مدیر عامل نشر معارف کشور دومین پاتوق کتاب کشور در بیرجند راه‌اندازی شد.
با حکم معاون رئيس جمهور
حجت‌الاسلام و المسلمين شهيدی معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان بنياد شهيد کشور با حکم خود استاندار خراسان جنوبی را به رياست شورای ترويج و توسعه فرهنگ ايثار و شهادت استان منصوب نمودند.
خانه تاریخی اعتمادی نیا خانه صنایع دستی می شود
حسین بارانی رئیس دانشکده هنر دانشگاه بیرجند از ایجاد خانه دانش صنایع دستی در خانه تاریخی اعتمادی نیا توسط دانشکده هنر دانشگاه بیرجند و با همکاری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری خراسان جنوبی خبر داد.
صفحه  از ۵۱