عواید فروش سوخت عید قربان به حساب مرزنشینان خراسان جنوبی واریز می‌شود
عواید فروش سوخت عید قربان به حساب مرزنشینان خراسان جنوبی واریز می‌شود

حسین موهبتی صبح امروز شورای ساماندهی مبادلات مرزی و کارگروه توسعه صادرات استان خراسان جنوبی اظهار داشت: از سال 94 تا 97 حدود 43 میلیون لیتر سوخت مرزنشینان فروش کرد و عواید سوخت به حساب مرزنشینان واریز شد.

وی تصریح کرد: با حضور معتمدیان استاندار خراسان جنوبی از بهمن ماه سال 97 تاکنون شتابی به بحث سوخت مرزنشینان داده شد و در این مدت 27 میلیون لیتر سوخت فروش کرده و سود آن به حساب مرزنشینان واریز شده است.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بینالملل استانداری خراسان جنوبی با بیان اینکه نوبت بعدی عواید فروش سوخت عید قربان به حساب مرزنشینان واریز خواهد شد افزود: 150 میلیارد تومان از این مبلغ فروش سوخت‌ها نیز به دولت کمک شده است.

موهبتی گفت: فروش این سوخت و واریز عواید به مرزنشینان در مهاجرت معکوس خانوارها نیز تاثیرگذار بوده و جمعیت در روستاهای مرزی تثبیت شده است.

مدیرکل گمرکات خراسان جنوبی نیز در این جلسه بیان کرد: کمبود نیرو در مرز ماهیرود یکی از مشکلات است که باید پیگیری شود.

محمدعلی خاشی گفت: قانون ارزی ضربه بزرگی به توسعه صادرات و صنایع و کارخانجات استان زده و بزرگترین صنایع از جمله سیمان باقران و خوراک دام و طیور صادرات آن کم بوده است.

مدیرکل گمرکات خراسان جنوبی با بیان اینکه کار کردن در مرز ماهیرود سخت است افزود: مرز ماهیرود به دلیل پتانسیل‌های زیاد جایگاه بالایی در توسعه صادرات استان می‌تواند داشته باشد.