مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان‌جنوبی از افزایش ۱۵ درصدی مصرف آب از زمان شیوع ویروس کرونا در استان خبر داد و گفت: امیدواریم با مدیریت مصرف آب توسط مشترکان ناچار به جیره‌بندی آب نشویم.
کد خبر: ۸۶۰۳۱۴
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۲ 09 June 2020

حسین امامی اظهار داشت: طبق بررسی‌های انجام شده توسط کارشناسان آب و فاضلاب، میزان مصرف آب در استان در ایام شیوع کرونا افزایش چشمگیری داشته است.

وی از افزایش ۱۵ درصدی مصرف آب از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون در استان خبر داد و بیان داشت: در اسفند ماه مصرف آب در استان ۲۳ درصد و در فروردین‌ماه هشت درصد افزایش را داشته است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان‌جنوبی با بیان اینکه حال حاضر تأمین آب شهر‌های استان توسط ۱۳۶ حلقه چاه فعال انجام می‌شود، تبیین کرد: مجتمع‌های آبرسانی احداثی در روستاها با ظرفیت بیش از 20 درصد فعال است اما مصرف بیش از دو برابر است.

امامی با اعلام اینکه ۹۹.۸۵ درصد جمعیت شهری استان زیرپوشش شرکت آب و فاضلاب هستند، تصریح کرد: در حال حاضر تأمین و توزیع خدمات شرکت آبفا در ۲۸ شهر استان ارائه می‌شود.

وی به مصرف آب شرب در بخش‌های متعدد اشاره کرد و گفت: در همه روستاها به‌ویژه در روستاهای حاشیه شهرها به‌دلیل مصرف بالا و آبیاری باغ ویلاها با آب شرب با کمبود روبه رو هستیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه در حال حاضر وضعیت آب شرب مردم روستایی و شهری استان مطلوب است، عنوان کرد: همانطور که به مرور به فصل گرما و تابستان نزدیک می‌شویم مصرف آب نیز افزایش پیدا خواهد کرد و امیدواریم با مدیریت مصرف آب توسط مشترکان ناچار به جیره‌بندی آب نشویم.

امامی به مردم توصیه کرد: باید در مصرف آب شرب صرفه‌جویی کنیم و نمونه بارز این صرفه‌جویی، بسته بودن شیر آب در زمان ۲۰ ثانیه شستشوی دست‌ها می‌تواند از هدر رفتن حداقل ۶ لیتر آب ظرف همین چند ثانیه جلوگیری کند.

وی تأکید کرد: سامانه ۱۲۲ حوادث و اتفاقات شرکت آب و فاضلاب استان به‌صورت شبانه‌روز در خدمت شهروندان است تا حوادث شبکه های آب یا فاضلاب را  جهت رسیدگی و رفع مشکل، گزارش نمایند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار