مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان‌جنوبی با اشاره به ابلاغ تسهیلات مسکن روستایی، گفت: تسهیلات مقاوم‌سازی مسکن روستایی در خراسان‌جنوبی به 40 میلیون تومان افزایش یافت.
کد خبر: ۷۶۲۰۴۹
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۳ 13 July 2019

علی‌اصغر آسمانی‌مقدم امروز با بیان اینکه طبق آمار سرشماری نفوس مسکن در سال ۹۵، ۸۸ هزار و ۸۳۵ واحد روستایی در سطح استان وجود دارد، اظهار داشت: از این تعداد ۴۴.۵ درصد واحدها از استحکام لازم برخوردار شدند.

وی با بیان اینکه ۱۴.۵ درصد کل واحدهای روستایی از مصالح کم‌دوام استفاده شده‌اند، بیان داشت: ۴۱ درصد از واحدهای فعلی روستایی خراسان‌جنوبی از استحکام بسیار پایینی برخوردارند زیرا در ساخت آن‌ها از مصالح کم‌دوام و بی‌دوام استفاده شده است.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان‌جنوبی از ابلاغ تسهیلات 40 میلیونی برای مسکن روستایی خبر داد و تبیین کرد: تا قبل از سال 98، به ازای هر واحد مسکونی ۲۵ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه با بازپرداخت ۱۵ ساله پرداخت می‌شد که امسال با تصویب هیئت دولت سقف تسهیلات مسکن روستایی به ۴۰ میلیون تومان رسیده است.

آسمانی‌مقدم اضافه کرد: امسال در خراسان‌جنوبی با توجه به سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به این استان و تصویب ساخت 10 هزار واحد مسکونی برای محرومان، 25 میلیون تومان دیگر هم به عنوان کمک بلاعوض به این مبلغ افزوده می‌شود.

وی از متقاضیان خواست تا از این فرصت برای ساخت مسکن مقاوم به‌ویژه در روستاها اقدام کنند و اضافه کرد: آن دسته از افرادی که از وضعیت مالی خوبی برخوردار نبوده و نمی‌توانند بنا به داشتن شرایطی خاص با ۴۰ میلیون تومان واحد مسکونی را به اتمام برسانند، از حساب ۱۰۰ امام نیز کمک‌های بلاعوض می‌گیرند.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان‌جنوبی از واگذاری 110 هکتار از اراضی مسکونی و خدماتی به متقاضیان در روستاهای خراسان‌جنوبی خبر داد و گفت: این اراضی توسط بنیاد مسکن از آغاز امسال تملک شده است.

آسمانی‌مقدم متراژ زمین‌های قابل واگذاری به روستائیان و مناطق عشایری را از 100 تا 400 مترمربع ذکر کرد و بیان داشت: در این راستا 40 میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه با بازپرداخت 15 ساله به متقاضیان پرداخت می‌شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار