رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان طبس گفت: در حال حاضر ۱۸ اقامت گاه بوم گردی پروانه دار در این شهرستان فعال است که ۱۵مورد دیگر نیز در حال احداث و مجوز گرفتن است. 
کد خبر: ۷۳۲۲۰۶
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۴ 07 April 2019

به گزارش تابناک خراسان جنوبی، رسول بهبهانی با بیان این مطلب افزود: سالانه 5 تا 6 هزار نفر مسافر با میانگین دو شب در اقامتگاه های بومگردی شهرستان طبس اقامت می کنند.

مسوول میراث فرهنگی شهرستان طبس گفت: میراث فرهنگی شهرستان طبس آماده هر نوع حمایت از سرمایه گذارانی است که می خواهند در این حوزه سرمایه گذاری کنند.

بهبهانی افزود: سرمایه گذاران اقامتگاه های بومگردی طبس از آغاز امسال بیش از 2 میلیارد و 500میلیون تومان تسهیلات از طریق سامانه کارا برای راه اندازی و توسعه این اقامتگاهها دریافت کردند .

وی به حمایت بیشتر بانکها از این سرمایه گذاران اشاره کرد وگفت: تفاهمنامه ای هم با برخی از بانکهای این شهرستان منعقد کردم و از محل آن، امسال بیش از 2 میلیارد تومان تسهیلات از این طریق به سرماه گذاران این حوزه کمک کردم.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان طبس تصریح کرد: باید بانکها بیشتر از این طریق، به کمک سرمایه گذاران این حوزه بیاند.

وی با بیان انکه بومگردی مفهوم جدیدی در گردشگری است که نخستین جرقه آن به وسیله ایده همسازی دوباره با طبیعت واقعی شکل گرفت افزود: از نظر جامعه بومگردی، گردشگری طبیعی، سفر به طبیعت است که حفاظت محیط طبیعی و تقویت رفاه جامعه محلی را به همراه دارد.

بهبهانی بیان کرد: بومگردی به عنوان یکی از شاخه های صنعت گردشگری تقرباً27 درصد سفرهای بین المللی را در برمی گیرد و چنانچه به صورت مناسب مدیرت شود، می تواند به اشتغال محلی، فرصت های توسعه بومی و حفظ محیط طبیعی شود.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار