عربستان سعودی تصمیم به سلب تابعیت عربستانی حمزه پسر اسامه بن لادن، رهبر سابق تشکیلات تروریستی القاعده گرفت. حمزه بن لادن در سال ۲۰۱۷ از سوی آمریکا به عنوان یک تروریست جهانی معرفی شد.
کد خبر: ۷۲۰۸۲۹
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۹ 02 March 2019

به گزارش تابناک خراسان جنوبی به نقل از ایسنا، به نوشته روزنامه عکاظ عربستان، معاونت وزارت کشور عربستان در امور مدنی از صدور دستوری از طرف پادشاه این کشور برای سلب تابعیت عربستانی حمزه پسر اسامه بن لادن خبر داد.

 

 

در این بیانیه آمده است: طبق دستور پادشاه با سلب تابعیت عربستانی حمزه اسامه بن‌لادن موافقت شد. این تصمیم تنها چند ساعت پس از آن بود که وزارت خارجه آمریکا مبلغ یک میلیون دلار را به عنوان پاداش برای کسی که اطلاعاتی از حمزه پسر اسامه بن لادن ارائه دهد، تعیین کرد.

 

 

وزارت خارجه آمریکا حمزه پسر اسامه بن‌لادن را یکی از رهبران برجسته القاعده و رهبر احتمالی آن دانست و اعلام کرد: در راستای کسب هرگونه اطلاعاتی درباره او و محل اختفایش تلاش می‌کند و مبلغ یک میلیون دلار را برای کسی که به بازداشت او کمک کند اختصاص داده است.

 

 

حمزه در سال ۱۹۸۹ متولد شد. او در ژانویه ۲۰۱۷ در لیست تروریست‌های جهانی معرفی شد. فایل‌های صوتی و تصویری مختلفی از او وجود دارد که در آنها به آغاز حملاتی علیه آمریکا و هم‌پیمانان آن دعوت می‌کند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار