آمریکا گزینه هایی را برای پاسخ نظامی به ادعای این کشور، نقض تعهدات روسیه به پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد آماده می کند.
کد خبر: ۷۱۰۶۳۵
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۲ 02 February 2019

به گزارش تابناک خراسان جنوبی به نقل از اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا چند ساعت بعد از اعلام رسمی خروج ایالات متحده آمریکا از پیمان منع موشک های هسته ای میان برد، در بیانیه ای روسیه را متهم کرد که برای یک مدت طولانی این پیمان را بدون هیچ مجازاتی، نقض کرده است و به همین دلیل، آمریکا از این پیمان به مدت 6 ماه خارج می شود.

 

 

در این بیانیه که روز جمعه، اول فوریه در سایت کاخ سفید منتشر شد، آمده است: روسیه به طور پنهانی یک سیستم ممنوعه موشکی را توسعه می دهد و می خواهد آن را مستقر کند.

 

 

در بیانیه دونالد ترامپ آمده: ایالات متحده آمریکا گزینه هایی را برای پاسخ نظامی به نقض تعهدات روسیه در پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد آماده می کند تا برترى مسکو در عرصه نظامى-دفاعى از بین برود.

 

 

روز پنجشنبه سرگی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه، خروج آمریکا از پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد به عنوان یک چشم انداز اجتناب ناپذیر نامید که منجر به ضربه ای به سیستم کنترل تسلیحات و عدم گسترش سلاح های کشتار جمعی خواهد شد.

 

 

این دونالد ترامپ در 20 اکتبر 2018 اعلام کرد که به دلیل نقض مکرر این پیمان توسط روسیه، آمریکا از این پیمان خارج خواهد شد.

برچسب ها: روسیه ، آمریکا ، نظامی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار