نامه تشکل­های دانشجویی استان به وزیر کشور
تشکل های دانشجویی دانشگاه بیرجند طی نامه ای از وزیر کشور خواستند استاندار آینده بیرجند داعیه دار علم و ایمان و مرهمی بر دردهای کوچک و بزرگ این استان باشد.
کد خبر: ۴۹۲۸۵۳
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۱ 12 September 2017
تابناک خراسان جنوبی: تشکل­های دانشجویی دانشگاه بیرجند در ارتباط با تغییرات  مدیریتی در استان به وزیر کشور نامه نوشتند. متن این نامه به این شرح است: 


بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای رحمانی فضلی
سلام علیکم
زمزمه‌هایی در خصوص تغییر استاندار خراسان‌جنوبی شنیده می‌شود که جای بسی خرسندی و تأسف دارد! خرسندی از آن روی که بالاخره فریاد دادخواهی مردم خراسان‌جنوبی را شنیدید و تأسف از آن‌جهت که چرا باید افرادی از سوی جنابعالی به‌عنوان استاندار با هزاران وعده‌ و وعید معرفی گردند که تنها یک سال قابلیت انجام‌وظیفه داشته باشند و به عبارتی چرا استاندار پروژه‌ای منصوب می‌کنید؟!

هجده سال پیش در همین ایام بود که رهبر معظم انقلاب با سفر به خراسان‌جنوبی مردم این خطه را مردمی متعبّد، پایبند به اسلام ناب و معتقد به انقلاب توصیف کردند و با حضور در اجتماع بزرگ مردمی یکی از شهرستان‌های این استان خود انگیزه سفر را این‌گونه توضیح دادند و فرمودند: «من با سفر به شهرستان محروم نهبندان می‌خواهم توجه مسؤولین سطوح مختلف دولتی و استانی را به‌طور کامل به این منطقه و مناطقی از این قبیل جلب کنم و از آن‌ها انتظار دارم که اهتمام خود را بر روی نقاط دورافتاده که غالباً محرومیت‌های زیادی را از دوران‌های قبل تحمل کرده‌اند متمرکز کنند»

خراسان‌جنوبی منطقه محرومی است و با وجود مسائل و مشکلاتی همچون خشکسالی و بیکاری، آزمودن یک مدیر کم تجربه و نا آشنا با محیط مشکلات استان را دوچندان می کند. متاسفانه انتخاب مدیران سیاسی و جناحی در دولت یازدهم و مغفول ماندن کارآمدی در انتصاب ها سبب بسیاری اعتراضات و عقب ماندگی‌ها شده است.

قطعاً خود بهتر از بنده می‌دانید این مردم محروم و مستضعف صاحبان حقیقی انقلاب و ولی‌نعمتان راستین جمهوری اسلامی هستند نه آن اقلیت ثروتمند و صاحب قدرت سیاسی که بی‌شرمانه نان‌ونمک انقلاب را می‌خورند و حتی به یکی از آرمان‌های امام راحل پایبندی ندارند.

حال که استان خراسان‌جنوبی برای بیستمین سال متوالی با پدیده خشک سالی دست و پنجه نرم می کند لازم است در روند انتخاب استاندار از نظر و مشورت نمایندگان مردم استفاده کنید زیرا ایشان امین مردم استان و آشنا به شرایط و وضعیت استان هستند.

صحبت از مغفول بودن عدالت در رویکرد دولت آقای روحانی در چهار سال گذشته بسیار است اما آنچه در این زمان ما را مجاب به نگارش این نامه کرد تنها یک حرف است: از نمایندگان مردم این استان مشورت بگیرید و فردی را برای خدمت گذاری مردم این استان منصوب کنید که بامشی معتدل و بدون وابستگی حزبی غبار محرومیت از روی این استان بزداید.

هفته گذشته مقام معظم رهبری که همواره عنایت ویژه ای به این استان داشته‌اند طی پیام انتصاب حجت‌الاسلام سید علیرضا عبادی به امامت جمعه بیرجند از این شهر به عنوان شهر علم و ایمان نام بردند، تقاضا مندیم استانداری منصوب نمایید که به معنای واقعی داعیه دار این دو صفت باشد.
امیدواریم انتخاب استاندار جدید سبب خیر برکت برای این استان گردیده و مرهمی بر صدها درد کوچک و بزرگ در استان خراسان‌جنوبی باشد.

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه بیرجند
بسیج دانشجویی دانشگاه بیرجند
انجمن اسلامی دانشجویان (تحکیم وحدت) دانشگاه بیرجند 
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه بیرجند


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: