فرمانده ارشد آجا در خراسان جنوبی:
فرمانده ارشد آجا در خراسان جنوبی گفت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران دست و پای هرکسی که بخواهد به قصد تجاوز وارد مرزها شود را قطع خواهد کرد.
کد خبر: ۱۰۴۶۶۴۷
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۳ 24 May 2022

به گزارش تابناک خراسان جنوبی، امیر جلیل شاطری صبح امروز در مراسم صبحگاه مشترک یگان‌های نمونه نیروهای مسلح مستقر در خراسان جنوبی به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر اظهار داشت: امروز افتخار می‌کنیم که ولایتمدار هستیم و هر قدرتی که بخواهد در برابر جمهوری اسلامی عرض اندام کند نخواهیم گذاشت چون ما میراث دار همان رزمندگانی هستیم که حماسه آفریدند و دنیا را حیرت زده کردند.

فرمانده ارشد آجا در خراسان جنوبی با بیان اینکه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران دست‌ و ‌پای هر کسی که بخواهد به قصد تجاوز وارد مرزها شود را قطع خواهد کرد گفت: یکرنگی، همدلی و یکنواختی و همصدایی پیرو سخنان پیر فرزانه‌ای قرار گرفت که عنوان فرمود "خرمشهر را خدا آزاد کرد".

فرمانده قرارگاه عملیاتی 30 ارتش در بیرجند ادامه داد: باید بررسی و تبیین کرد که با موانعی که در خرمشهر ایجاد شده و تاسیساتی که دشمن بنا کرده بود و در کنار آن رودخانه‌های خروشان خرمشهر و نیروی زمینی، هوایی و دریایی دشمن، چه نیروی بی بدیلی باعث آزادی آن شد.

بیشتر بخوانید
فرمانده لشکر 16 زرهی قزوین: فتح خرمشهر نماد وحدت نیروهای مسلح است

همایش وحدت و مودت نیروهای مسلح به میزبانی ارتش در استان مرکزی به روایت تصویر

صبحگاه نیروهای مسلح استان یزد در سالروز آزادسازی خرمشهر به روایت تصویر

شاطری تاکید کرد: در آن روزی که جهالت و ‌ظلم تمام مرزهای شمالی، میانی و جنوبی کشور را با تکیه بر قدرت پوشالی استکبار فرا گرفته بود نظام اسلامی نوپای ایران با تکیه بر توان خودش در برابر چندین لشکر ایستادگی کرد و ذره‌ای از خاک میهن را به دشمن واگذار نکرد.

وی گفت: اینجا هستیم تا اعلام کنیم شهدایی که رفتید خون خودتان را نثار انقلاب اسلامی و میهن کردید و ما امروز سربازان این مرز و بوم هم قسم شده‌ایم که پاسدار راستین خون شما باشیم و تا لحظه‌ای که جان در بدن داریم از خون شما در دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی ایستادگی و مقاومت خواهیم کرد.

فرمانده ارشد آجا در خراسان جنوبی اظهار داشت: وحدت فرماندهی دلیل پیروزی اسلام بود و آن قدرت پوشالی را نابود کرد.

معاون سیاسی اجتماعی امنیتی استاندار خراسان جنوبی نیز با بیان اینکه در در جنگ هشت ساله تحمیلی تمام ابر قدرت‌های جهان در یک طرف و نظام نوپای جمهوری اسلامی در طرف دیگر قرار گرفت گفت: جنگ جنگی نابرابر بود و با حداقل تجهیزات در مقابل دشمن ایستادیم در حالی که بنی صدر هم با نظام استکبار همکاری می‌کرد و تجهیزات حداقلی را هم اجازه استفاده نمی‌داد و کمک کرد که خرمشهر در سال 61 سقوط کند.

طالبی اظهار داشت: با توجه به امکانات کم رزمندگان اسلام، جمهوری اسلامی موفق شد در کمتر از 19 ماه خرمشهر را پس بگیرد که دلیل این پیروزی‌های پی در پی در جنگ نابرابر این بود که رزمندگان ما اعتقاد راسخ به قرآن داشتند و با توکل بر خداوند برنامه‌ریزی و عملیات می‌کردند.

وی با بیان اینکه دومین عامل رهبری مقتدرانه حضرت امام (ره) بود کسی که توانست مرزهای اعتقادی و اجتهادی را به بالاترین حد ممکن ببرد و نتیجه آن قرب الی الله بود افزود: عامل سوم وحدت در ‌فرماندهی ‌بود و پس از آن پشتیبانی مردم از هشت سال دفاع مقدس و با این همه شرایط سخت اقتصادی که دنیا را متحیر کرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار