tabnakostan

صدور کارت ملی هوشمند ظرف ۲ هفته یا بیش از یک سال!
مدیرکل ثبت احوال استان البرز با بیان اینکه برخی بیش از یک سال است که برای دریافت کارت ملی هوشمند درخواست کرده‌اند، ادامه داد: اگر رسید دریافتی خود را گم کرده‌اند و یا به هردلیلی قابل استفاده نیست می‌توانند دوباره به دفتر پیشخوان مربوطه مراجعه کنند و رسید جدید تحویل بگیرند.
نمایشگاه دستاورد های دفاع مقدس در ایلام افتتاح شد +عکس
نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس و مقاومت امروز روز یکشنبه در نخستین روز از هفته دفاع مقدس در شهر ایلام افتتاح گردید .
راهکار عجیب نماینده استان برای رفع مشکل بیکاری یک جوان: خودت را بکُش و به همه بگو نماینده مقصر است!
این جوان در نامه اش مدعی شده است که نماینده ایلام در پاسخ به درخواست وی گفته است " خودت را بکُش و به همه اعلام کن که نماینده مقصر است "
استاندار ایلام؛
ورود هرگونه زائر اربعین به استان ایلام  ممنوع است
استاندار ایلام از تمامی زوار اربعین خواست: از مراجعه به مرز مهران برای تردد به عتبات عالیات جدا خودداری کنند زیرا این مرز به هیچ عنوان پذیرای زائران نخواهد بود.
در ستاد کرونا استان صورت گرفت ؛
تکلیف فعالیت مدارس در وضعیت قرمز روشن شد
عصر امرور در جلسه ستاد کرونای استان ایلام پس از بحث وبررسی در خصوص نحوه فعالیت مدارس در وضعیت های گوناگون تصمیم نهایی اتخاذ شد .
افزایش نگران کننده قیمت کود/ موانع کار باعث می شود کشاورزان زمین های خود را خرد کرده و بفروشند!
حدود پنج ماهی است که با حذف یارانه دولتی از کودهای شیمیایی و افزایش چند برابری قیمت ها و نابسامانی بازار آزاد، کشاورزان برای تهیه کودهای شیمیایی با مشکل مواجه هستند و حال که فصل کاشت برخی محصولات مانند غلات و صیفی جات است، کشاورزان با چالش هایی در این زمینه مواجه هستند.
بزرگ‌مرد ارمنی در قلب زاهدان/ شناسایی هویت شهید گمنام دانشگاه آزاد زاهدان
رییس دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: یکی از شهدای گمنام آرمیده در دانشگاه آزاد واحد زاهدان شناسایی و تشخیص هویت شد.
نمک دریا و سنگ نمک تصفیه نشده نخورید؛ سرطان‌زاست!
رئیس مرکز بهداشت سیب و سوران گفت: استفاده از نمک های تصفیه نشده مانند نمک دریا بدلیل وجود فلزات سنگین در آن، سرطانزاست.
مدیر کل در مقابل استاندار ؟!دستور استاندار شفاف است ونیازی به تفسیر ندارد !
حال در چنین شرایطی که بمنظور حفظ سلامت دانش آموزان وکاهش دغدغه های مردم ،استاندار ایلام منطقی ترین تصمیم را اتخاذ کرده اند ،چه ضرورتی دارد که آموزش وپرورش با سرپیچی از دستورات استاندار ،همچنان بر دنبال نمودن تصمیم معیوب ومسیر غلط ومخاطره آمیز پیشین اصرار ورزند ؟!
جزییات چهارمین ضرب و شتم یک کارگر ساختمانی توسط کارکنان بخش خصوصی/ فیلم کامل در اختیار شهرداری محمدشهر است
شهردار محمدشهر کرج ضرب و شتم یک کارگر ساختمانی توسط کارکنان بخش خصوصی یک شرکت را در این شهر تائید کرد و گفت: عوامل ضرب و شتم این کارگر ساختمانی اخراج شدند.
آقای مدیرکل !حرف خودتان را هم قبول ندارید؟!
امروز یک آشقتگی در تصمیم گیری را در سیستم آموزشی کشور و از سویی یک ناهماهنگی کاملا محرز را در بین ستاد کرونا ،مجموعه بهداشت ودرمان ودستگاه آموزش وپرورش شاهد هستیم .
صادرات کالاهای واسطه ای و خام فروشی به هیچ وجه معافیت مالیات بر درآمد نخواهد داشت
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت یکی از مهمترین رویکردهای وزارت صمت را افزایش اختیارات سازمان های تابعه اعلام کرد و گفت: سازمان های صمت استانی باید سدی در مقابل سنگ اندازی ها در کار تولید باشند و با تمام توان، اصطکاک بین سرمایه گذار و دیگر دستگاهها را کم کنند.
استاندارد در  وسایل تفریحی البرز به بازی گرفته می شود!
بسیاری از وسایل تفریحی البرز دارای امنیت و استاندارد کافی نیستند.
نماینده چابهار در مجلس اعلام کرد:
بازگشایی فرودگاه کنارک/ با انجام برخی اصلاحات پروازهای فرودگاه بین‌المللی کنارک از سرگرفته می‌شود
پس از تصمیم عجیب متولیان امر در خصوص تعطیلی فرودگاه بین‌المللی کنارک که به واسطه فاصله 50 کیلومتری تا چابهار از تردد بالایی برخوردار است، نماینده چابهار، نیکشهر، کنارک،قصرقند و دشتیاری در مجلس از بازگشایی قریب‌الوقوع این فرودگاه خبرداد.
بررسی تحلیلی میزان مشارکت مردم استان ایلام در انتخابات اخیر؛
پیام کاهش مشارکت مردم در پای صندوق های رای را درک کنید!
واکاوی میزان مشارکت مردم حوزه های انتخابیه شمالی وجنوبی استان،تطبیق میزان مشارکت مردم در دو انتخابات اخیر یعنی مجلس دهم ویازدهم ومیزان آرای نمایندگان راه یافته هر دور دوره به بهارستان ،گویای واقعیت تاثیر گذاری دیگر مولفه ها بر متغیر تعصبات ایلی وعشیره ای دراین استان است که باید به طور جد در دستور کار مسئولین امر قرا رگیرد .
آقای بهنامجو؛‌ اجازه دهید کارشناسان مستقل ارزیابی کنند
بررسی ادعای استاندار که گفت اندازه 30 سال اتوبان ساختیم
استاندار اردبیل مدعی شد که در طول دو سال اخیر به اندازه 30 سال به بزرگراه‌‌های استان افزوده شده است.
معاون بهداشتی دنشگاه علوم پزشکی ایلام به تابناک گفت :
ابتلای 10 دانش آموز ایلامی به کرونا / در بین دانش آموزان مبتلا فوتی نداشتیم
نگران کننده تر اینکه در فضای مجازی از ابتلای تعدادی از دانش آموزان استان ایلام خبرهایی دست به دست شد که برآن شدیم تا بمنظور بررسی موضوع وکشف صحت وسقم آن با مدیران دانشگاه علوم پزشکی استان گفتگویی داشته باشیم.
چگونه واکسن آنفلوآنزا اصل را از تقلبی تشخیص دهیم؟
مدیر دارو و فرآورده های بیولوژیک دانشگاه علوم پزشکی البرز با بیان اینکه توزیع واکسن آنفلوآنزا از مهرماه آغاز و در سه فاز توزیع خواهد شد، گفت: در فاز اول شاهد توزیع رایگان این واکسن برای زندانیان، زنان باردار و کادر بهداشت و درمان سال خواهیم بود.
چادرنشینی خانواده
امروز همکاران ما در تابناک ،گزارشی را از خانه به دوشی یک روستایی در شهرستان سیروان تهیه کرده اند ،سرپرست خانواده ای که براثر فقر ونداری مجبور شده است در درون یک چادر زندگی کند.
شعار تفکیک قوا در هواست ؛
فشار زیر پوستی برخی نمایندگان برای تحمیل مهره های مدیریتی پذیرفتنی نیست!
بررسی کارنامه کوتاه مدت نمایندگان ایلام در مجلس شورای اسلامی نشان می دهد که یکی از آنان با رها نمودن دیگر وظایف نمایندگی ،تمام تمرکز ومساعی خود رابر مداخله بی چون وچرا در امورات مدیریتی وتغییر مدیران براساس ذائقه خود معطوف نموده است .
جان باختگان البرزی بر اثر کرونا دوباره ۲ رقمی شدند
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۱۳ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست داده اند و مجموع جان باختگان این بیماری در استان به ۱۰۲۸ نفر رسید .
آیا شهردار فردیس می‌تواند بدون حکم وزیر کشور کار خود را آغاز کند؟
طبق قانون، وزارت کشور حداکثر ۱۰ روز پس از انتخاب شهردار توسط شورای شهر موظف است حکم شهردار معرفی شده را صادر و یا در صورت مخالفت با ذکر دلیل مخالفت، موضوع را به شورای شهر اعلام کند، حالا حدود یک ماه از انتخاب مصطفی سعیدی سیرایی به عنوان شهردار منتخب فردیس گذشته و وزارت کشور هم در خصوص آن اعلام نظر نکرده است.
نگرانی والدین از چاشنی تحصیل با کرونا!
بازگشایی مدارس در وضعیت کرونایی و اتخاذ ۲ روش آموزش حضوری و فضای مجازی شرایطی متفاوت از گذشته در عرصه تعلیم و تربیت کشور از جمله استان البرز به وجود آورده و بررسی های میدانی بیانگر آن است که این روزها خانواده ها و دانش آموزان برخلاف میل باطنی بیشتر مسیر آموزش غیر حضوری برگزیده اند.
استاندار سیستان و بلوچستان:
لزوم برخورد جدی با فرمانده نیروی هوایی در پی تعطیلی فرودگاه کنارک/ پایگاه نظامی درکی از سرمایه‌گذاری و توسعه ندارد
استاندار سیستان و بلوچستان از تعطیلی فرودگاه کنارک به شدت اظهار گلایه مندی کرد و گفت: فرماندهی نیروی هوایی باید از مردم عذرخواهی کند و بدون هیچ قید و شرطی فرودگاه کنارک را مجدداً بازگشایی نماید.
مسئولین دانشگاه علوم پزشکی ایلام پاسخ دهند؛
خطای مدیریتی چگونه باعث افزایش مرگ ومیر بیماران کرونایی در ایلام شده است ؟
از آنجاییکه در نظام پزشکی این موضوع به عنوان یک اصل علمی پذیرفته شده ودر حال عملیاتی است که کاربری و تنظیمات این دستگاه براساس شرایط حیاتی بیمار باید توسط متخصص بیهوشی انجام پذیرد اما این موضوع مهم در مراکز درمانی استان ایلام نادیده گرفته شده است ،می تواند بعنوان یکی از عوامل اصلی عدم تاثیرگذاری مثبت این دستگاه برروند کنترل مرگ ومیرهای کرونا مطرح باشد.
خوانده می شوید : به نظر شما کاهش نرخ بیکاری در ایلام به 6/5درصد با واقعیت همخوانی دارد ؟!
ما می خواهیم نظر شما را در خصوص وضعیت بیکاری در ایلام جویا شویم ،با ما همراه شوید ودر بخش ارسال نظرات ،نظر خود را در این باره اعلام نمایید:
انتشار کلیپ سخنان یک دانش آموز دهلرانی دربار انتخابات و چند نکته /آموزش وپرورش ورود کند
صرفنظر از صحت وسقم این موضوع ،ساختگی یا غیر ساختگی بودن آن ،لازم است چند نکته مدنظر مسئولین استان ،خصوصا ستاد انتخابات ودستگاه آموزش وپرورش استان قرار گیرد :
تابناک خوزستان گزارش می دهد؛
ورزش خوزستان در سراشیبی سقوط/ آقای وزیر جلوی ضرر را بگیرید!
ورزش خوزستان در این چندسال سیری را طی کرده است که تداوم آن سبب می شود در سالهای آینده دیگر شعله خاموش ناشدنی ورزش خوزستان برای همیشه خاموش شود.
مکالمات عجیب برج فرودگاه یاسوج با خلبان  ATR لحظاتی قبل از سقوط
مکالمات‌ عجیب و محاوره‌ای برج فرودگاه یاسوج با خلبان ATR لحظاتی پیش از وقوع سانحه و اخراج خانم «ماریون چودت» مدیر دفتر ایمنی کارخانه ATR پس از طرح یخ‌زدگی هواپیما در علت وقوع سانحه، از مواردی بود که در دادگاه سانحه یاسوج مطرح شد.
سرانجام سیاسیون قدرت طلب در کهگیلویه و بویراحمد (بخش دوم) / از زمزمه بازگشت تا لودگی سیاسی در گچساران!
در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد ، اتفاقات و رخدادهایی با نقش اولی برخی افراد در حوزه سیاسی وجود داشته است که برخی به سرانجام خوش رسیده است بخشی به نافرجامی سیاسی !
تشکیل نشست فوق العاده ستاد کرونا
وضعیت بحرانی در یک قدمی بویراحمد / مردمی که روئین تن نبودند!
برعکس آن چه که تصور عامه بود ، مردم کهگیلویه و بویراحمد روئین تن نبودند و کم کم و به دلیل سهل انگاری ها روی واقعی کرونا در استان را نمایان دیدند تا جایی که این روزها وضعیت در برخی مناطق ترس عبور از وضعیت قرمز و رسیدن به بحران را نشان می دهد!
کدامش صحیح است
گاف آماری در کشف مواد مخدر/ لطفا دقیق وزن کنید!
مشکل اینجاست که هر دو خبر به طور مستقیم توسط فرماندهان انتظامی دو استان اردبیل و زنجان مخابره شده است!؟
علی اکبر صالحی عنوان کرد
بزرگترین بیمارستان «یون درمانی»  غرب آسیا در استان البرز در حال ساخت است
رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: در حال ساخت بزرگ‌ترین بیمارستان یون درمانی در غرب آسیا هستیم.
به بهانه سفر روسای کمیسیون های مجلس به ایلام؛
سفر قریب الوقوع رییس مجلس به استان ایلام ؟!/ مسئولین به جای ارایه گزارش ،کاستی های استان را بازگو کنند
مسئولین و نمایندگان استان باید  قبل از حضور روسای کمیسیون ها و رییس مجلس شورای اسلامی در استان ،در نشست های تخصصی و از طریق همفکری با کارشناسان دستگاههای مسئول ومرتبط با کمیسیونهای تخصصی ،نسبت به احصاء مشکلات ،نارسایی ها و ارایه پیشنهادات ،با دست پر در جلسات با نمایندگان اعزامی به استان حضور یافته واز ارایه گزارش عملکرد وبیلان کاری خود پرهیز نمایند .
تابناک خوزستان گزارش می دهد؛
کارت قرمز مردم و جامعه ورزش به مدیرکل ورزش وجوانان خوزستان 
سخت است مدیری هم باستان شناس و میراث دار خوبی باشد و هم در حوزه مدیریت ورزش دستی بر آتش داشته باشد!  این یعنی یا انتصاب و حضور حیدری در میراث درست نبوده است و یا سکانداری ورزش خوزستان براساس توانمندی های و منطبق با مدرک تحصیلی او صورت نگرفته است.
سکوت معنادار نمایندگان ایلام در خصوص بازگشایی مدارس
در جایی که صدای اعتراض مردم ،رسانه ها وفعالین شبکه های اجتماعی نتوانسته است بر خواب عمیق مسئولین وعدم درک درست واصولی آنان از شرایط حال حاضر وپیش روی مردم اثر بگذارد ،انتظاری فراتر از سکوت از نمایندگان استان در خصوص بازگشایی مدارس می رود .
به بهانه بازگشایی مدارس؛
دستگاههای مسئول و اتخاذ تصمیمات غیر مسئولانه  !
اینجاست که میتوان با صراحت و عریان رد دستگاههای سیاسی ،مذهبی ،مافیای مدارس اغیر انتفاعی ومدیران غیرمسئول اما منفعیت طلب را در اتخاذ چنینی تصمیم مرگباری برای جامعه مشاهده کرد ،نقش آفرینی های غیر مسئولانه ای که تاکنون در حوزه های مختلف خسران های بیشماری را متوجه منافع ملی کشور کرده است .
اقدام عجیب دانشگاه علوم پزشکی ایلام : بستری نمودن بیماران قلبی در مجاورت بیماران کرونایی ؟!
صرفنظر از تمامی حرف وحدیث هایی که در خصوص منفعل بودن دانشگاه علوم پزشکی در قضیه بازگشایی مدارس مطرح شده است که موضوع این مطلب نیست ،اما اتخاذ یک تصمیم مغایر با شعارها و پروتکل های تدوینی در دانشگاه علوم پزشکی ایلام تعجب همگان را بر انگیخته است .
دستگیری 8 نفر از لیدرهای شرکت هرمی
۸ نفر از لیدرهای شرکت هرمی "یونیک فاینانس" در ایلام توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) دستگیر شدند.
باز هم در گلدره هلیلان اتفاق افتاد : خودکشی
هنوز شش ماه از خودکشی "زینب " دختر بچه سیزده ساله گلدره هلیلان نمی گذرد و در آستانه بازگشایی مدارس شاهد بروز یک رویداد تلخ دیگری از همان جنس و همان اتفاق  در این خطه محروم هستیم .